Dramatická srsť

12.11.2019
Máte všetko, čo potrebujete?
Máte všetko, čo potrebujete?

Slnko je nepriateľ srsti. Vytiahne z nej vlhkosť a zosvetlí ju. Červená srsť zoranžovie, čierna sa zmení na červenohnedú, biela zožltne a topline krátkej srsti skrepatie a otvorí sa. Ak sa váš pes v lete hrá vo vode a vy ho poriadne nevyfénujete, voda v srsti skombinovaná so slnkom a kyslíkom sa zmení na peroxid vodíka a všetci vieme, čo zosvetľovač spôsobuje vlasom. Musíte si vytvoriť režim pre srsť " zakryť a hydratovať". Využite v lete tieň alebo cvičte svojho psa vo voľnej prírode skoro ráno alebo neskoro večer. 

Hydratácia je nevyhnutná.

Pre tých, ktorí na výstave používali na psa množstvo kozmetiky, lakov, púdrov atď., je samozrejmosť po každej výstave prekúpať a vyživiť srsť. Niektoré rasy potrebujú intenzívnejšiu starostlivosť ako iné, ale dobrým, bezpečným a efektívnym prípravkom je Plush Puppy Reviva Coat. Nedá sa predávkovať. Je to príjemná, ľahko aplikovateľná hydratačná pena. Nanášajte ju hocikedy v akomkoľvek množstve.

Silnejším prípravkom na kondíciu srsti je Plush Puppy Chalkestral. Ak ho využijete ako kondicionér, srsť bude silno hydratovaná a pritom nemastná. Dokonca na ňom nepraskajú ani gumičky! Ocenia ho hlavne tí, ktorí potrebujú robiť copíky a vedia, čo sa deje s gumičkami počas jedinej noci na mastnej srsti.

Pre tých, ktorí uprednostňujú olej, je v ponuke Plush Puppy Seabreeze Oil - jemný prírodný olej. Naneste ho a nechajte ho v srsti celý týždeň. Je to dobré pre jemnú srsť (v malom množstve), srsť v povrazovej úprave a pre všetky rasy s hrubou srsťou. Aj naďalej používajte Reviva Coat.

Ak chcete v srsti nechať kondicionér, použite zmes 1 dielu Plush Puppy Silk Protein Conditioner a 3 dielov vody a dobre ho zapracujte do srsti. Nanášajte Reviva Coat na topline každý deň.

Dokáže takmer nemožné
Dokáže takmer nemožné

Príprava na všetky najdôležitejšie udalosti sa skutočne začína medzi výstavami.

Príprava, príprava a príprava, to sú 3 kľúče k úspešnej srsti. 

Snažiť sa dostať srsť do výstavnej kondície na poslednú chvíľu, keď už je poškodená, iba zvýši stres pred výstavou. Je tu toho dosť na to, aby ste išli na výstavu bez toho, aby ste museli prežívať katastrofu.

Nikto si nemôže dovoliť ignorovať kondíciu a výživu srsti. Niektoré rasy sa v čase pĺznutia či "zahadzovania srsti" nadmerne škriabu a iné, ktoré majú srsť na celý život, potrebujú špeciálne prípravky, aby si srsť udržali a stále vyzerali skvelo.

Niekto srsť balíčkuje, iný nasycuje srsť kondíciou, olejom a hydratuje počas celého týždňa bez balíčkovania. Porozprávajte sa so svojím chovateľom či odborníkom, alebo mi pošlite e-mail, ak si nie ste istí, čo robiť s konkrétnym plemenom. Cieľom všetkého je udržať srsť v kondícii, predísť dehydratácii, presušeniu, krepateniu a vyblednutiu farby.

Kondičné zázraky
Kondičné zázraky

Reviva Coat je vynikajúca pre teriéry. Dosiahnete ňou hydratovanú srsť bez toho, aby ste ju zjemnili. Reviva Coat štruktúru srsti nezmení - ale kondicionér áno. Namiesto kondicionéru skúste zamiešať do horúcej vody Seabreeze Oil a túto zmes použite na finálny oplach po kúpaní. Niektorí vystavovatelia miešajú Plush Puppy Seabreeze Oil a Plush Puppy Silk Protein Conditioner pre silnejší účinok a nechávajú ho v srsti celý týždeň. Pre niektoré typy srsti je to ideálny recept.

Ale kde nič nepomáha, treba siahnuť po Plush Pupy Coat Rescue

Túto masku nič nenahradí! 

Ak ju nanesiete v plnej koncentrácii po šampóne a necháte ju niekoľko minút zapôsobiť, srsť bude po jej vymytí vyzerať úžasne, akoby práve vyrástla. A ak máte pred sebou psa, ktorého srsť je naozaj v dramaticky zlom stave, pripravte zábal zo zmesi Silk Protein Conditioner, Seabreeze Oil a Coat Rescue. Zmes nechajte 10 minút pôsobiť a potom opláchnite teplou / horúcou vodou.

A na záver - nenechajte srsť vášho psa, aby sa stala kompostoviskom. Balíčkujte alebo zabaľte celého psíka do oblečku. Rovnako dobre vám poslúži aj detské tričko, na ktorom urobíte niekoľko uzlov pod bruchom psa. Toto robte vždy, keď pes ide von. Počas jesene je to na nezaplatenie!

Akonáhle dokážete srsť udržať dostatočne hydratovanú, potom je to už iba o jednoduchej údržbe. Vyberte si správny šampón a neváhajte používať Reviva Coat každý deň. Život bude jednoduchý a výstavná úprava bude bežnou rutinou. Šampióni trénujú a udržiavajú si kondíciu neustále a rovnako tak aj váš psí šampión. Jeho srsť bude dramaticky krásna.

Podľa článku Cheryl Lecourt Bitwixt & Between upravila Martina Adámeková