Pomeranian - návod na úpravu

27.01.2021

Tento extrovertný malý psík nielen že je vynikajúci domáci maznáčik, ale je aj významným konkurentom na výstavách. Je malý a kompaktný, ale to neznižuje jeho pôsobenie v kruhu. Často majú tieto malé psy väčšie osobnosti ako niektoré väčšie plemená.

Dvojitá srsť pomeraniana je pomerne jednoduchá na udržiavanie, ale vyžaduje si čas. Základom je udržiavať na dlhšej krycej srsti textúru a zachovať celkový tvar psa, teda srsť má byť nadýchaná a zároveň bohatá.

Ak dokážete psíkovi siluetu zľahka upraviť do čistej outline, máte šťastie. Takže, počnúc dobrými efilačkami, zastrihnite srsť na špičkách uší tak, aby boli malé a zaoblené, aby krásne doplnili hlavu. Ďalej tvarujte labky tak, aby boli malé a "mačacie". Aby ste zvýraznili nasadenie chvosta a zároveň opticky skrátili chrbát, strihajte priamo dolu na mieste, kde je nasadený chvost. Upravte nožnicami hruď, spodnú líniu a nohavice tak, aby ste vždy dosiahli guľatý tvar. Cvičené oko prispieva k dokonalému tvaru, takže začnite opatrne - v prípade potreby môžete vždy vziať viac.

Ďalším krokom je dosiahnutie nadýchanej a plnej srsti, takže nikdy neodporúčame nič, čo by zmenšilo objem alebo srsť zjemnilo, ako napríklad kondicionér. Drsnejšia vonkajšia srsť vášho Poma musí mať textúru. Použite Plush Puppy Body Building Shampoo zriedený v pomere 3 diely vody na jeden diel šampónu. Šampón vždy riedime tak, aby sa ľahko a rovnomerne rozptýlil v celej srsti a aby sa skrátil čas oplachovania. Toto je malý pes, teda úsporné plemeno, ale pomeraniani neradi pokojne stoja. Preto čím rýchlejšie dosiahnete výsledok, tým lepšie.

Pre psíky s príliš mäkkou srsťou, ktorá vyžaduje viac textúry, je dokonalým šampónom Plush Puppy Texture+ Shampoo, produkt vyvinutý s použitím najmodernejších technológií na udržanie a zlepšenie textúry srsti. Je ideálny na posilnenie objemu a hrubosti všetkých farieb a typov srsti. Vytvára / udržuje textúru, ľahko sa vyplachuje, nedráždi pokožku a má jemnú vôňu jabĺk. Použite ho zriedený až do 1:10 alebo aplikujte neriedený priamo na oblasti, ktoré si vyžadujú intenzívne čistenie. Dôkladne ho opláchnite. Pre miernejší účinok môže byť použitý zmiešaný s Natural Body Building Shampoo.

Na tvár použite Plush Puppy Let's Face It- jeden z najznámejších výrobkov Plush Puppy s najväčším množstvom prírodných surovín. Jedná sa o nízko penivý šampón určený pre tváre. Množstvo šampónu vo veľkosti golfovej loptičky namasírujte do navlhčenej oblasti tváre a očí. Dôkladne čistí bez toho, aby došlo k podráždeniu. Môže sa používať aj v ušiach a ich okolí. Jeho nízka penivosť umožňuje ľahké oplachovanie a zároveň úplnú očistu.

Na záverečné opláchnutie pridajte približne ½ čajovej lyžičky Plush Puppy Seabreeze Oil na 1,5-2 litre vody. Túto zmes dobre zapracujte do srsti až k pokožke. Je to všetko naturálne a poskytuje srsti nádhernú žiarivosť a jas bez zmenšenia objemu a zjemnenia. Malé množstvo tejto zmesi si môžete ponechať na striekanie na psa medzi výstavami, za ušami a na okolie genitálií psíkov. Akékoľvek rozčesávanie uzlíkov, ak je to potrebné na oblastiach s dlhšou srsťou, sa môže urobiť zmiešaním množstva golfového loptičky Plush Puppy Reviva Coat do rozprašovača s 250 ml vody - takto sa uzly dostanú von bez straty objemu srsti a je to vynikajúca hydratácia.

Vynikajúci rozčesávač na odstraňovanie plstí, ale aj na bežné pravidelné česanie srsti je Plush Puppy OMG Concentrate alebo verzia OMG Ready to Use. Ak chcete rozčesávať, potom je OMG Ready to Use v poriadku, ale na česanie alebo na antistatické použitie, zrieďte Ready to Use ešte o 50 % s vodou. Najlepšie použite koncentrát, ktorý je možné riediť na veľmi zlé uzly či plste 15:1 (15 dielov vody na jeden diel OMG) a až 40:1 na ľahké česanie. Je to jeden úžasný produkt a je pomenovaný veľmi presne! Skvelý antistat, ktorý nemastí a nezaťažuje srsť.

Ak treba česať problémovú srsť, siahnite po Plush Puppy TLC. Je to kondicionér a rozčesávač v jednom a je možné ho používať tak na mokrú ako aj na suchú srsť.

Fénujte chladným až teplým vzduchom, nikdy nie horúcim! Fénovanie slúži na zdvihnutie a prevzdušnenie srsti a na odstránenie všetkej mŕtvej podsady. Tiež je rozumné vykúpať a vyfénovať ráno v deň pred výstavou, aby textúra srsti za ďalších 24 hodín aspoň trochu spevnela. Akonáhle je srsť suchá, môžete ju vytvrdiť pomocou MALÉHO množstva Plush Puppy Powder Puff Terrier.

Je to biely ultrajemný prášok, ktorý dodáva skalopevnú textúru a tým aj objem. Iba zľahka pre trošku textúry a veľa pre textúru ostnatého drôtu!!! Stačí naniesť pomocou kefy a nechať v srsti. Bingo! Ak ešte chcete pridať objem, skúste objemový sprej Plush Puppy Volumising Spray, aby ste dosiahli rýchlejšie, ľahšie a plnšie výsledky. Je perfektný buď pred fénovaním alebo na "našuchorenie" srsti na výstave. Naneste sprej do srsti a češte až do sucha alebo použite fén. Ide o výrobok na zväčšenie objemu, nie je to tužidlo a nedá sa odhaliť, pretože zanecháva srsť prirodzene jemnú.

Silnejšie tužidlo, ktoré srsť dvíha, je Plush Puppy Puffy Dog, ktorý môžete použiť hneď po kúpaní, keď je pes približne 80% suchý. Zrieďte jednu golfovú loptičku na 250 ml vody nastriekajte ju do srsti a dosušte. To srsť spevní a dodá jej textúru. Musíte sa sami rozhodnúť, koľko čoho potrebujete na ktorého psa, nakoľko rasy s dvojitou srsťou sú v rôznych štádiách straty srsti alebo nasrsťovania. Zdvíhať srsť vo výstavný deň môžete pomocou ktoréhokoľvej z uvedených prípravkov a pomocou oválnej kefy s ½ diviačích a ½ umelohmotných štetín, ako je napríklad Plush Puppy Ultimate AntiStat Porcupine Brush alebo Plush Puppy Ultimate Slicker Brush.

V deň výstavy nezabudnite do srsti zľahka naniesť Plush Puppy Pixie Dust. Dostanete tak do srsti nádych luxusu a odlesky svetla na slnku alebo v žiare reflektorov budú úžasné. Neprežeňte to. Menej bude v tomto prípade viac a bude to vyzerať úžasne. Bodkou bude ľahký sprej Plush Puppy Odour Muncher, ktorý zavŕši celkový dojem dobrej starostlivosti a prezentácie. Rozhodcom je veľmi príjemné dotýkať sa krásneho čistého psa, ktorý sviežo vonia.

Váš Pom je tak roztomilo drzý psík, ktorý v kruhu vyzerá ako nadýchaná sebavedomá guľka. Ako by bolo možné ho nemilovať? Rozhodne stojí za tú prácu, ktorú do neho vložíte. Odvďačí sa vám tým, že bude v kruhu neprehliadnuteľný.

Najlepšie psy z celého sveta sú upravované v Plush Puppy.