Nemecký ovčiak - návod na úpravu

27.01.2021

Plemeno, ktoré v rôznych krajinách vykazuje varianty "štýlov". V súčasnosti prevláda trend vystavovať "dlhosrstý" typ srsti v mnohých rôznych krajinách, čo sa stáva ďalšou výzvou pri úprave tohto nádherného plemena.

Začnite kúpeľom, rozhodnite sa, čo je hlavným cieľom, či chcete dosiahnuť viac srsti alebo lesklejšiu srsť, veľa závisí od toho, v ktorej fáze uvoľňovania alebo regenerácie je srsť, teda či práve pĺzne alebo dorastá.

Na tvár a hlavu použite Plush Puppy Let's Face It- jeden z najznámejších výrobkov Plush Puppy s najmodernejšou technológiou a najväčším množstvom prírodných surovín. Jedná sa o nízko penivý šampón určený pre tváre. Množstvo šampónu vo veľkosti golfovej loptičky namasírujte do navlhčenej oblasti tváre a očí. Dôkladne čistí bez toho, aby došlo k podráždeniu. Môže sa používať aj v ušiach a ich okolí. Jeho nízka penivosť umožňuje ľahké oplachovanie a zároveň úplnú očistu.

Ak chcete dosiahnuť bohatšiu srsť, použite Plush Puppy Body Building Shampoo. Je úžasný, keď srsti treba pridať objem tak, aby vyzerala bohatšia. Pre lesklejšiu srsť použite Plush Puppy All Purpose Shampoo, ktorý dodá lesk vďaka hene. Používajte oba šampóny v pomere 5:1, teda 5 dielov vody na jeden diel šampónu. Možno ich ďalej riediť 10:1 pre bežnú údržbu. Na oba typy srsti ich možno používať - záleží na tom, či treba pridať objem alebo lesk.

Štandardná textúra srsti je často problém, najmä u špecialistov na plemeno. Za týmto účelom je dokonalým šampónom Plush Puppy Texture+ Shampoo, ďalší produkt vyvinutý s použitím najmodernejších technológií na udržanie a zlepšenie textúry srsti. Je ideálny na posilnenie objemu a hrubosti všetkých farieb a typov srsti. Vytvára / udržuje textúru, ľahko sa vyplachuje, nedráždi pokožku a má jemnú vôňu jabĺk. Použite ho zriedený až do 1:10 alebo aplikujte neriedený priamo na oblasti, ktoré si vyžadujú intenzívne čistenie. Dôkladne opláchnite.

Nikdy nepoužívajte kondicionér, pokiaľ srsť nie je naozaj dlhá a nechcete ju skutočne narovnať a zjemniť. Takže, srsť vášho psa nevyžaduje zmäkčenie. Avšak, pre zástavy na nohách a chvoste, to môže byť potrebné, pretože tam má byť srsť dlhá a mäkká. Na tento účel použite Plush Puppy Silk Protein Conditioner zriedený s vodou v pomere 1:10. Naneste ho podľa potreby, počkajte niekoľko minút a opláchnite. Oba typy srsti možno hydratovať a zachovať jej zdravý stav pomocou oleja. Ten nezmäkčí ani nezmení štruktúru, ale udrží srsť v dobrom zdravotnom stave, najmä pri každotýždennom vystavovaní a kúpaní. Použite Plush Puppy Seabreeze Oil, ktorý je naturálne získavaný z pupalkového oleja, nechtíka lekárskeho, oleja z pšeničných klíčkov a ďalších vynikajúcich zložiek. Používajte ho v pomere 1 polievková lyžica na 4 litre vody a nanášajte zmes pomocou špongie do srsti tak, aby sa dostal do všetkých vrstiev a až k pokožke. Nechajte ho pôsobiť a nevypláchnite.

V súčasnosti majú niektoré NO kožné problémy. Všetky uvedené produkty budú v týchto situáciách šetrné a vhodné. Pri veľmi závažných problémoch používajte šampón Plush Puppy Sensitive Skin Shampoo v pomere 3:1, až kým problémy nezačnú ustupovať. Potom postupne meňte riedenie až na 10:1, aby ste dosiahli stav bežnej údržby kože a srsti. Postupujte so Seabreeze Oil, ako je uvedené vyššie, pretože upokojuje pokožku.

Psa máte teda vykúpaného a naolejovaného a je najvyšší čas vysušiť ho pomocou turbofénu. Použite kefu na Plush Puppy Ultimate Pin Brush a srsť osušte proti smeru rastu srsti dopredu smerom k hlave. Urobte to, kým srsť nie je takmer suchá a potom prejdite na ½ štetinovú ½ umelohmotnú kefu, ako je napríklad Plush Puppy Ultimate Anti-Static Porcupine Brush. Kefa "pin" sa používa, keď je srsť veľmi mokrá, aby ste neodstránili príliš veľa podsady, ale na dosiahnutie hladšieho finišu je potrebné dokončiť fénovanie druhou kefou.

Pri sušení psa, ktorý práve nie je v srsti, môžete použiť Plush Puppy Volumising Cream v pomere 1-2 polievkové lyžice na 500 ml teplej vody. Túto zmes nanášajte rozprašovačom tesne pred fénovaním. Je k dispozícii aj v receptúre pripravenej na okamžité použitie - Plush Puppy Volumising Spray. Ak chcete, aby bola srsť po fénovaní ľahká, ale pevnejšej textúry, použite počas fénovania Plush Puppy Ruffy Tuffy Coat Spray.

Ďalším rýchlym trikom na dosiahnutie tvrdej textúry srsti je veľmi ľahký púder Plush Puppy Powder Puff Terrier. Pri nanášaní na mäkšie oblasti majte ľahkú ruku, pretože táto látka naozaj funguje.

Ak medzi výstavami nemáte možnosť psa vykúpať, rozhodne sa vám zíde Plush Puppy Powder Puff Regular. Je to výnimočný suchý šampón vhodný na každú farbu srsti. Iba ho zapracujte kefou do srsti a dôkladne ho vyčešte alebo si pomôžte fénom. Srsť bude vyzerať ako čerstvo vykúpaná!

Počas výstavného dňa treba už len zľahka pred česaním nastriekať Plush Puppy OMG Ready to Use. Chlpy sa oddelia a docielite ním prekrásny finiš. Na záver už len zaujať ľahkým parfémom Plush Puppy Odor Muncher. Vonia božsky a zbavuje psa aj akýchkoľvek zápachov.

Nemecký ovčiak je fantastický pes. - Keď je dobre prezentovaný, dokáže v kruhu na dlhom vodítku zaujať každé oko. Dobre vystavený Nemecký ovčiak dokáže vyraziť dych!

Najlepšie psy z celého sveta sú upravované v Plush Puppy.