Čínsky chocholatý pes - návod na úpravu

05.02.2021

CHINESE CRESTED DOG

Je radosť vlastniť túto hravú a zábavnú rasu. Aj keď mnohí vystavovatelia, ktorí majú Powder Puff, považujú jeho grooming za výzvu. Hlavne tí, ktorí už mali Hairless a zrazu sú konfrontovaní so srsťou Powder Puff, zostávajú často neistí, čo vlastne treba robiť.
Štandard hovorí, že na žiadnom mieste tela nemajú byť väčšie osrstené miesta. Koža jemnej štruktúry, na dotyk jemná a teplá. Variant Powder Puff - "labutienka" je osrstený podsadou a jemnou mäkkou závojovitou srsťou, čo je jeho zvláštnym znakom.


Powder Puff môže byť v akejkoľvej farbe. Preto si vyberte ten najvhodnejší šampón pre momentálny stav srsti. Plush Puppy Herbal Whitening Shampoo pre srsť, ktorá potrebuje tónovať nežiaduce teplé odtiene v srsti, Plush Puppy All Purpose Shampoo with Hennapre lesk bez straty textúry alebo Plush Puppy Natural Conditioning Shampoo with Evening Primrose pre zjemnenie a zmäkčenie napríklad príliš pevnej srsti alebo na vysušenú srsť. Každý z nich rieďte v priemere jeden diel šampónu na 5 dielov vody. Ak chcete mať stále ten istý výsledok, dodržiavajte osvedčené riedenie pri každom kúpaní. Ďalšou výhodou riedenia je, že využijete menej šampónu a tiež zmenšíte statickú elektrinu v srsti. V podstate sú tie isté šampóny aj pre Hairless - akurát on má menej srsti, inak je to to isté.
Pri finálnom oplachu sa opäť žiada rovnomerné riedenie a ja vám odporúčam mix, ktorý ponecháte v srsti a nevyplachujte. Je to nielen rýchle, je možné ho opakovať každý týždeň a umožní rovnomerný rozptyl. Nemá zmysel mať výrobky iba na časti srsti, keď ich potrebujete na celé telo. Pre Powder Puff zmiešajte jeden liter vody s 1 lyžicou kondicionéra Plush Puppy Silk Protein, 1 čajovou lyžičkou Plush Puppy SwishyCoat a ak pracujete s ťažkou objemnou srsťou, pridajte 1 čajovú lyžičku Plush Puppy Blow Dry Cream. Kondicionér pomôže udržiavať srsť v požadovanom stave pH uzavretím vonkajšej vrstvy kutikuly a pomôže udržiavať vlhkosť. Swishy zníži statiku, pomôže vyrovnaniu a dodá lesk a krém Blow Dry vyrovná a zjemní. Každý z nich robí trochu toho, čo urobí druhý, ale každý má prvoradé primárne výsledky, a teda zahrnutie aspoň prvých dvoch a tretieho, ak sa jedná o obzvlášť ťažkú alebo drsnú srsť. Aplikujte pomocou veľkej špongie a srsť nasýťte, aby ste sa uistili, že je zmes úplne po celej srsti. Neoplachujte. Tento recept môžete upraviť buď o niečo viac alebo menej z každej položky, ale toto je dobré základné všeobecné odporúčanie. Ak chcete zmeniť vatovitú srsť alebo srsť šteňaťa, pridajte o niečo viac Blow Dry Cream.

Prebytočné množstvo zo srsti ručne vyžmýkajte a potom vysušte teplým, ale nie horúcim fénom. Vrchné vrstvy srsti rozdeľte na časti a počnúc spodnými vrstvami srsť vysušte od koreňa po koniec, aby sa minimalizoval akýkoľvek efekt lietania. Uistite sa, že na sušenie používate Plush Puppy Ultimate Pin Brush až kým srsť nie je do 3/ 4 suchá. Potom kefu vystriedajte za Plush Puppy Ultimate Antistat Brush na konečné uhladenie a finiš. Som zástancom použitia kefy typu Pin až kým srsť nie je suchá do 3/4, teda kým je srsť mokrá, nebude sa naťahovať. Silné naťahovanie srsti za mokra, spôsobí štiepenie končekov a zhorší sa chlpenie srsti. Kefu používajte pomaly a začínajte v blízkosti koreňovej oblasti na vrchnej časti, posuňte asi o 2 cm a miesto vysušte teplým vzduchom, aby sa koreňová oblasť čo najviac vyrovnala. Teraz si prehoďte kefu zdola a počas sušenia ju posúvajte a potom držte, až sa dostanete ku končekom - vlasy by mali byť nad hornou časťou kefy zakrivené nad vankúšom kefy. Požadovaným výsledkom je, aby bola táto srsť plynulá, rovná a hladká.

Vyššie uvedené je vaša základná rutina pre výstavný kolotoč - môžete ale urobiť aj všeobecnú údržbu, zriediť všetky šampóny až do pomeru 10: 1, ale 5: 1 je najlepší spôsob na výstavy a ja by som stále používala zmes na oplachovanie, aj keď sa nevystavuje, aby som srsť udržiavala v dokonalom stave.

Odporúčam používať Plush Puppy Reviva Coatna každodennú hydratáciu počas týždňa buď priamym nanášaním rukami alebo zmiešaním množstva golfovej loptičky s 1 šálkou vody a nastriekaním na srsť. Toto je dobrá zmes aj na balíčkovanie. Hydratácia sa rovná pružnosti a dobrá pružnosť zaručuje srsti dobrú dĺžku a dlhú životnosť.

Na Hairless naneste vrstvu Plush Puppy Reviva Coat priamo na pokožku, aby pokožka zostala vláčna a mala dobrú textúru. Často môže mať príliš napätú pokožku, ktorú je potrebné pravidelne ošetrovať.

Plush Puppy OMG je perfektný grooming sprej pre tento typ srsti. Srsť pred kefovaním zľahka prestriekajte s OMG, srsť bude vyzerať sviežo, nebude zlepená, dosiahnete ním ideálny finiš. Môžete použiť buď OMG Concentrate zriedený 1 diel OMG s 40 dielov vody alebo OMG Ready To Use zriedený ešte 1:1 s vodou.

Ak má váš Hairless problémy s pokožkou, použite najskôr šampón Plush Puppy Sensitive Skin Shampoozriedený v pomere 3: 1, až kým sa pokožka nezlepší, a potom ho postupne rieďte až na 10: 1 na bežné kúpanie.

Dobrým doplnkom pre Powder Puffov alebo dokonca pre srsť na Hairless je zmes Plush Puppy Seabreeze Oilzriedená 1 čajová lyžička na jednu šálku vody a aplikovaná počas týždňa vo vodnom spreji (pred použitím dobre pretrepte). Pomôže vám to udržať dĺžku srsti, ak srsť nebudete balíčkovať. Zastaví to plstenie, pomôže vám počas výmeny srsti atď. A umožní vám zachovať tak dobrú dĺžku srsti. Pamätajte, že tajomstvo dobrej srsti je ukryté v práci dlho pred výstavou!

Majte poke Plush Puppy Powder Puff Regular na rýchle suché vyčistenie na výstavách. Tento prírodný produkt je zázrakom na okamžité čistenie bez toho, aby ste museli srsť namočiť - koniec koncov strávili ste čas sušením srsti do dokonalosti, netreba ju zase navlhčiť a sušiť stále dookola! Stačí naniesť trochu Powder Puff a prstami znečistené miesto prepracovať a buď vykefovať, alebo vyfénovať rýchlym prúdom. Šrsť bude okamžite čistá a tiež zbavená zápachu.

Zostáva už len skontrolovať, či srsť vyzerá elegantne. Ak vidíte nejaké odstávajúce končeky, opatrne ich môžete odstrihnúť. Ale postupujte opatrne.

Na výstavný deň môžete použiť OMG na česanie a potom Plush Puppy Protein Coat Balm, čo je nemastné antistatické mlieko nanesené na srsť tesne pred vstupom do kruhu. Môžete to opakovane nanášať po celý deň bez obáv, že to preženiete. To krásne udrží srsť vo forme bez toho, aby bola rozlietaná.

Na záver pre sviežu vôňu a funkciu dezodorantu naneste Plush Puppy Odor Muncher. Verím, že rozhodcovia vnímajú psa ako celok a príjemne voňajúci pes je neodolateľný.

Váš číňan je ušľachtilý a aktívny hravý malý pes. Určite je zábavný a pohyblivý. Jeho krásny klus pripomína pohyb ušľachtilého. Priestranný, plynulý a elegantný pohyb, s dobrým záberom je impozantným súperom v akomkoľvek výstavnom kruhu.

Neváhajte vyskúšať so srsťou splniť si svoj ideál. Všetko sa dá naučiť! Je to očarujúce plemeno, ktoré priťahuje pohľady kdekoľvek sa objaví. Keď je číňan krásne upravený a predvedený, je skutočne magický.

Najlepšie psy z celého sveta sú upravované v Plush Puppy.