Briard - návod na úpravu

19.03.2021

Briard alebo Chien Berger de Brie, ako je toto plemeno známe vo svojej domovine, bol vyšľachtený v severnom Francúzsku. Briardy pracovali na pastvinách od čias Karola Veľkého. Toto plemeno je pomenované po oblasti Brie, ktorá je zameraná na produkciu mlieka a mliečnych výrobkov.

Briard má dvojitú "koziu" srsť s hrubou, tvrdou a suchou vonkajšou srsťou, ktorá sa prirodzene spája v dlhých miernych vlnách. Podsada je jemná a hustá. Na hlave je srsť tohto plemena obzvlášť výrazná, tvorí fúzy, bradu a obočie, ktoré mierne zahaľuje oči. Srsť musí byť jednej farby. Farby sú povolené vlastne všetky okrem bielej, mahagónovej a hnedej. Plavá môže byť vo všetkých svojich odtieňoch, uprednostňujú sa tmavšie odtiene. Plavé jedince môžu mať tmavú plavú na ušiach, papuli, chrbte a chvoste, ale tieto odtiene musia plynulo splývať so zvyškom srsti, pretože akýkoľvek náznak dvoch farieb je neprípustný.

Pri príprave tohto psa je dôležité pochopiť jedinečnú požadovanú textúru srsti. Krycia srsť sa opisuje ako "kozia". Použite Plush Puppy All Purpose Shampoo v pomere 1-diel šampónu na 10 dielov teplej vody. Tento šampón s prírodným extraktom z heny je zložený tak, aby zachoval textúru srsti. V tmavších farbách môžete použiť Plush Puppy Herbal Whitening Shampoo. Ide o tónovací šampón, ktorý pomáha znižovať nežiaduce červené / teplé tóny zosilnením skutočnej farby srsti. Použite 1 diel šampónu na 5 dielov vody.

Pre všetkých psov, ktorým chýba požadovaná štruktúra srsti, je nepostrádateľný Plush Puppy Texture+ Shampoo - šampón vyrobený pomocou najnovšej technológie na udržanie a zlepšenie textúry srsti. Odporúča sa na dôkladnú ale jemnú očistu srsti teriérov a iných drôtosrstých, drstnosrstých alebo hrubosrstých plemien. Je ideálny na zväčšenie objemu a drsnosti v srsti všetkých farieb a typov srsti. Má prísne kontrolovanú hodnotu pH, vytvára / udržiava textúru, ľahko sa opláchne a má jemnú vôňu jabĺk. Zahŕňa výťažok z koreňa horca, extrakt z ovocia z borievky, extrakt z ľubovníka bodkovaného, ​​extrakt z listov smreka obyčajného, ​​extrakt zo senovky obyčajnej, extrakt z listov Lemon Balm, extrakt z kvetov arniky. Je perfektný na zlepšenie chýbajúcej textúry srsti. Použite 1 diel šampónu na 5 dielov teplej vody. Pre silnejší účinok môže byť použitý. Napeňte, nechajte chvíľu zapôsobiť a dobre opláchnite.

Iná situácia je, keď je váš pes vypĺznutý, bez srsti. V tomto prípade použite šampón Plush Puppy Body Building Shampoo . Používajte ho na všetky oblasti, ktoré postrádajú objem. Na nohy, hlavu a spodnú líniu. Extrakt z pšeničných klíčkov zlepšuje priemer srsti, a tým vyvoláva dojem "viac" srsti. Použite 1 diel šampónu na 5 dielov vody.

Jedným z charakteristických znakov tohto plemena je srsť na ich hlave / tvári. Na tieto citlivé miesta použitie použite Plush Puppy Let's Face It. Ide sa o hypoalergénny slabo penivý šampón bez obsahu síranov určený pre tváre. Receptúra nedráždi oči, nevyvoláva slzenie, a je úplne neparfémovaný. Obsahuje najkvalitnejšie výťažky z modrých cyprusov, panthenol s provitamínom B a s obsahom SugaNate. Tieto špeciálne zložky čistia, upokojujú, hydratujú, napomáhajú hojeniu a majú protizápalové účinky. Množstvo golfovej loptičky namasírované priamo do oblasti tváre a očí vám umožňuje dôkladné čistenie bez podráždenia. S rovnakými výhodami sa môže používať aj v ušiach a ich okolí. Jeho nízka penivosť umožňuje ľahké opláchnutie a úplné čistenie

Ide o jedinečnú srsť. Hydratácia je dôležitá, ale tradičné spôsoby úpravy iba zmäkčia srsť a vytvoria nesprávnu textúru. Namiesto kondicionéru použite Plush Puppy Seabreeze Oil, ktorý je namiešaný z éterických olejov z pšeničných klíčkov, nechtíkového oleja a pupalkového oleja pre upokojujúce a liečivé vlastnosti. Dodáva srsti hydratáciu, ale nemení jej prirodzenú textúru. Srsti aj pokožke dodáva zdravú vitalitu. Použite 1 polievkovú lyžicu na 4 litre teplej vody a kúpacou špongiou zmes hojne nanášajte do všetkých vrstiev srsti. NEOPLACHUJTE. Pomery riedenia upravte podľa potreby srsti.

Revolučný inovatívny sprej Plush Puppy Fast Blow Dry Spray, kombinuje najnovšie aktívne zložky dokopy, čím dramaticky skracuje čas schnutia a dodáva hydratáciu a kondíciu a zároveň chráni srsť. Obsahuje nedávno objavenú prísadu z austrálskeho stromu Native Flame Tree, vďaka ktorej bude suchá alebo stará srsť pôsobiť a vyzerať perfektne. Chráni tiež srsť pred poškodením slnečným žiarením a teplom. Obsahuje mierne spevňujúcu zložku pre lepšiu úpravu srsti a špeciálnu aktívnu zložku, ktorá eliminuje statickú elektrinu. FAST je pravdepodobne technicky najvyspelejšia receptúra v Plush Puppy. Tento výrobok skracuje čas sušenia. Zľahka nasprejujte, prečešte a potom osušte.

Pri sušení používajte turbofén s nižšou teplotou, aby ste zo srsti "vyhnali" vodu. Potom prepnite na vyhrievanie. Použite kefu Plush Puppy Ultimate Pin Brush. Táto exkluzívne ergonomicky tvarovaná kefa Plush Puppy uľahčuje prečesávanie. Akonáhle je pes do 80% suchý, siahnite po kefe Plush Puppy Ultimate Anti-Stat Brush. Dôvodom je kombinácia štetín z čierneho diviaka s dialonovými štetinami. Táto kefa je antistatická a má umelohmotné štetiny určené na odstránenie malých uzlov a voľnej srsti. Táto kefa umožňuje dosiahnuť dokonalý povrch tohto typu srsti.

Kefovanie briarda si vyžaduje hydratačný sprej, aby sa zabránilo poškodeniu a namáhaniu srsti. To platí pre úpravu v strede týždňa aj pre osvieženie srsti na výstavách. Použite Plush Puppy OMG Concentrate, revolučný ošetrovací sprej, ktorý zodpovedá svojmu názvu. Pri správnom použití je OMG dokonalým produktom pre tento typ srsti. Ľahký nástrek OMG a nastriekanie dovnútra do vrstiev srsti umožňuje tomuto produktu osviežiť srsť a zanechať jej úžasný pocit. Srsť oddeľuje a zanecháva ten najúžasnejší povrch. Použite zmes 1 dielu OMG Concentrate na 30 až 40 dielov vody. Čím silnejšia je zmes, tým silnejšie sú jej účinky. Používanie OMG môže byť jednorazové na výstavách alebo počas procesu sušenia po kúpaní. Je to úžasný produkt na pravidelné česanie kefou, ktorý tiež hydratuje srsť a znižuje stres a straty srsti. Aktívne zložky OMG vyhladzujú kutikulu a chránia srsť. Pri tomto type srsti, ktorý si žiada zachovať textúru, vám stále umožní psa česať a srsť osviežiť bez jej nadmerného zmäkčenia. OMG sa nikdy nehromadí v srsti či koži, je úplne vodou riediteľný.

Vďaka tomuto postupu bude váš Briard pripravený na výstavu úplne najlepšie. Toto štýlové plemeno zaujme rozhodcu svojou jedinečnou srsťou a dlhoročnou históriou. Ľahký sprej Plush Puppy Odour Muncher im dodá sviežu vôňu pre rozhodcov a dĺžka srsti podčiarkne jeho štýlovú siluetu.