Bearded Collie - návod na úpravu

10.02.2021

Toto plemeno si získava popularitu na výstavách po celom svete. Pôvod týchto vytrvalých a aktívnych pracujúcich psov hovorí, že jeho srsť musí vydržať pomerne nepríjemné a chladné podnebie. Beardie má dvojitú srsť s mäkkou kožušinovou podsadou a zavretú vonkajšiu srsť drsnej textúry. Musí prirodzene padať na obidve strany a jej dĺžka a hustota poskytujú ochranu prirodzených línií tela psa. Strihanie nie je povolené.

Pokiaľ ide o údržbu tejto srsti medzi výstavami, je veľmi dôležité zachovať zdravé hlavne dlhé závesy. Presne to dokáže Plush Puppy Seabreeze Oil . Používajte ho v pomere riedenia 1 polievková lyžica na 4 l vody, dobre zmes do srsti zapracujte špongiou až k pokožke. Ide o prírodný produkt z pupalkového oleja, nechtíkového oleja atď. Úžasné. Nezjemní srsť, ale ochráni ju pred dehydratáciou a zachová jej pružnosť. Toto je aktívny pracujúci pes, takže bude mať tendenciu byť exteriérovým psom, ak má dovolené byť sám sebou a práve táto Seabreeze Oil kúra zabezpečí minimálne opotrebenie.

Pri výstavnej úprave začnite s Plush Puppy Herbal Whitening Shampoo pre všetky čierne a modré farby, pretože nezjemňuje, ale zosvetlí všetky nežiaduce teplé tóny a zachová tak pekný modrasto striebristý podtón. Na hnedé a plavé farby použite Plush Puppy All Purpose with Henna pre lesk. Ani jeden z nich nezmäkčí srsť. Pre ľahšie nanášanie ich narieďte v pomere 5 dielov vody k jednému dielu šampónu. Ak máte akékoľvek sfarbenie čiernej alebo modrej, použite bieliaci šampón pre tónovací efekt, aby sa farba mierne prehĺbila. Pre odstránenie škvŕn použite Plush Puppy Wonder Blok. Tento produkt je jedným z našich veľkých úspechov v pomoci pri udržiavaní bielej srsti bez škvŕn. Nie je to bielidlo a neobsahuje žiadne škodlivé chemikálie, ale využíva moderné technológie a vysoké množstvo prírodných rastlinných povrchovo aktívnych látok a glycerínu. Tento produkt je navrhnutý tak, aby jemne odstraňoval nežiaduce teplé / červené tóny zo srsti. Najlepšie sa používa na vlhkú až mokrú srsť. Jemne votrite do požadovaných oblastí, napeňte, nechajte pôsobiť 5-10 minút a opláchnite. Pre dosiahnutie maximálneho efektu tento úžasný produkt nechajte pôsobiť dlhšie. Ako pri všetkých produktoch, aj pri tomto dbajte, aby sa nedostal do očí.

Pre psy s mäkkou srsťou, ktorá potrebuje zdrsniť, vyskúšajte Plush Puppy Texture + Shampoo, šampón vyrobený na udržanie a zlepšenie textúry srsti. Odporúča sa dôkladnú, ale jemnú očistu srsti teriérov a iných plemien s drôtenou, drsnou alebo hrubou srsťou bez zmäkčenia alebo narušenia textúry. Je ideálny na zväčšenie objemu a drsnosti srsti všetkých farieb a typov. Nemení pH, vytvára / udržuje textúru, ľahko sa opláchne a je málo dráždivý. Jemne vonia po jablkách. Zahŕňa výťažok z koreňa horca, extrakt z ovocia z borievky, extrakt z ľubovníka bodkovaného, ​​extrakt z listov smreka obyčajného, ​​extrakt zo senovky obyčajnej, extrakt z listov citrónového balzamu, extrakt z kvetov arniky. Použite riedenie až do 1:10 alebo naneste nezriedený priamo na miesta vyžadujúce väčšiu očistu. Dôkladne opláchnite.

Okolo hlavy a tváre používajte Plush Puppy Let's Face It , úžasný produkt pre tváre, ktorý využíva najnovšiu technológiu kombinovanú s prírodnými vlastnosťami. Jeho zloženie bez vône s protizápalovými účinkami je hypoalergénne a ani po kontakte s očami nevyvoláva štípanie či slzenie. Kľúčovými ingredienciami sú výťažky z Blue Cypress, panthenol a Pro Vit B. Naneste množstvo veľkosti golfovej loptičky priamo na tvár a oči a vmasírujte do srsti. Potom, samozrejme, tvár opláchnite.

Do posledného oplachu pridajte do 500 ml rozprašovača s vodou 1 polievkovú lyžicu Plush Puppy Blow Dry Cream a 1 polievkovú lyžicu Plush Puppy Swishy Coat a rovnomerne zmes nasprejujte do celej srsti. Blow Dry Cream vyrovná srsť a Swishy pomôže eliminovať vlnenie a pomôže znížiť účinky statickej elektriny. Pokiaľ je srsť skutočne príliš objemná alebo šteňacia, ktorá neleží hladko na mieste, môžete do zmesi pridať trochu viac Blow Dry Cream. Ak je srsť skutočne dehydratovaná, je možné do zmesi pridať aj lyžicu Plush Puppy Silk Protein Conditioner. Na tomto type srsti je lepšie sa vyhýbať kondicionérom, pretože kondicionéry zjemnia textúru. Teraz zapracujte do stredných dĺžok a koncov za hrsť Plush Puppy Reviva Coat.

Ak srsť potrebuje niečo viac, pridajte medzi šampón a posledný oplach ďalšiu pomoc - Plush Puppy Coat Rescue buď v plnej koncentrácii. Alebo ak sa bojíte o textúru, narieďte 1 polievkovú lyžicu na 500 ml vody. To srsť nezmäkčí, ale rehydratuje a spevní. Túto zmes používajte ako ošetrenie v polovici týždňa. Naneste a nechajte pôsobiť.

Revolučným a inovatívnym doplnkom každého časovo vyťaženého groomera je Plush Puppy FAST Blow Dry Spray , ktorý kombinuje najnovšie aktívne zložky dohromady, čím dramaticky skracuje čas schnutia, dodáva hydratáciu a kondíciu a zároveň chráni srsť. Obsahuje nedávno objavenú prísadu z austrálskeho stromu Native Flame Tree, vďaka ktorej bude suchá alebo stará srsť vyzerať a pôsobiť perfektne. Chráni tiež srsť pred poškodením slnečným žiarením a teplom. Obsahuje mierne spevňujúcu zložku pre lepšie zvládnutie srsti a špeciálnu aktívnu zložku, ktorá eliminuje statickú elektrinu.

Na mokrú srsť nikdy nepoužívajte štetinovú kefu. Časom sa vlas roztiahne a zalomí. Srsť je najzraniteľnejšia, keď je skutočne mokrá. Hneď ako sa budete môcť hrebeňom ľahko prepracovať cez srsť, rozdeľte hornú časť srsti a začnite fénovať spodné časti pomocou studeného fénu a kefou Plush Puppy Ultimate Pin Brush. Tou síce nedosiahnete dokonalé vyrovnanie, ale bude šetrná k srsti, kým nebude do ¾ suchá. Potom si vezmite kefu s ½ štetín a ½ dialonových zubov, ako je napríklad Plush Puppy Ultimate Anti-Static Porcupine Brush. Takto získate taký hladký povrch, aký požadujete.

Plush Puppy OMG je revolučný rozčesávací sprej, ktorý zodpovedá svojmu názvu. Pri správnom použití je OMG dokonalým produktom pre tento typ srsti. Ľahký nástrek OMG a začesanie dovnútra umožňuje tomuto produktu osviežiť srsť a zanechať v nej úžasný pocit, oddeľuje srsť a zanecháva najúžasnejší povrch. Použite zmes 1-dielu OMG Concentrate na 30 až 40 dielov vody. Čím silnejšia je zmes, tým silnejšie sú ich účinky. Používanie OMG môže byť jednorazové na výstavách alebo počas procesu sušenia po kúpaní. Je to úžasný produkt na pravidelné česanie, ktorý tiež hydratuje srsť a znižuje stres a straty srsti. OMG a ako jeho aktívne zložky vyhladzujú kutikulu a chránia srsť. U tohto typu srsti, ktorý si napriek tomu má zachovať textúru, vám stále umožní psa česať kefou bez nadmerného zmäkčenia srsti. OMG sa nikdy nehromadí na srsti či v pokožke.

Majte vždy poruke Plush Puppy Wonder Wash na umytie na poslednú chvíľu, nikdy neviete, čo sa môže prihodiť a tento bezoplachový šampón už dokázal zachrániť nejedno víťazstvo.

Plush Puppy Puffy Dog + je stylingová pena na zdvihnutie a ľahké spevnenie. Cca. tenisovú loptičku si naneste do ruky a prepracujte celú srsť na vrchu hlavy od koreňov až po končeky. Kefujte a proti rastu do 3/4 sucha a potom zľahka vyčešte na miesto tak, aby sa nestratil objem.

Ak potrebujete nad oči niečo silnejšie, siahnite po Plush Puppy Sit N Stay . Naberte iba trošku vosku na končeky prstov, zohrejte ho trením medzi dlaňami aby stratil lepivosť naneste ho ku korienkom tak, že ich chytíte dole pri koži a prstami budete vrstvy prečesávať smerom nahor do stredu dĺžky.

Pre väčší objem použite Plush Puppy Volumising Spray a 'Ready to Use' pre rýchlejšie, ľahšie a plnšie výsledky. Perfektné buď pred fénovaním, alebo sa používa na "nafúknutie" srsti na výstave. Rovnomerne nastriekajte do srsti a češte kefou do sucha alebo použite fén. Ide o zahusťovač srsti, na zvýšenie objemu - nie o spevňovač vlasov. Nedá sa zistiť ani dotykom, pretože v srsti zanecháva prirodzene plnší vzhľad a dojem.

Na lietajúce končeky používajte na výstavách antistatický Plush Puppy Protein Coat Balm. Streknite si ho na obidve ruky a pravidelne ho naneste od stredu dĺžky až do končekov.

Teraz ste pripravili svoju Beardie na maximum. Toto plemeno je v kruhu vždy neodolateľné.