Tajomstvá úžasnej srsti a jej udržiavania

27.04.2020

Neexistujú žiadne tajomstvá, iba vedomosti.

Najbežnejšia a pritom nekonečná otázka, ktorú Plush Puppy dostáva, je, ako dosiahnuť úžasnú srsť. Odpoveď je ľahká, tak ľahká, že sa zdá, že ju väčšina aj tak zabudne. Kúpte a fénujte psa do sucha každý týždeň, nielen pred výstavami.

Dôvodom je, že musíte hydratovať, kúpať a starať sa o srsť, aby vyzerala čo najlepšie. Srsť vášho psa je výsledkom lásky a starostlivosti, ktorú mu dávate. Kúpanie a sušenie fénovaním týždenne umožňuje, aby bola srsť udržiavaná v optimálnom stave.

Pri kúpaní z odporúčame používať Plush Puppy. Naše receptúry sú kvalitné, vyrobené s vášňou a neobsahujú žiadne lacné náhrady, ktoré by mohli srsť poškodiť.

Fénovanie všetkých typov srsti je nesmierne dôležité a Plush Puppy vysvetlí dôvody. Fénovaním máme na mysli použitie silných turbofénov pre plemená s dvojitou a krátkou srsťou. Pre rasy s dlhou srsťou a bez srsti použite vhodný fén alebo turbofén, ktorý dokáže vzduch nahrievať.

Mnoho plemien má to, čo nazývame dvojitá srsť. To znamená dlhšiu vonkajšiu vrstvu a hustejšiu podsadu. Pravidelné týždenné kúpanie a sušenie umožňuje "rolovanie" srsti, čo znamená, že každý týždeň sa stráca malé množstvo srsti, a preto sa nahrádza. Pomáha to predchádzať silnému nepravidelnému vypadávaniu srsti a výzoru "nie je v srsti". Koľko z vás prihlásilo na výstavu psa, ktorý nebol pravidelne vystavený, a po okúpaní vyzeral tak, že ho nebolo možné vystaviť? Riešením je pravidelná údržba kúpaním a fénovaním . Kúpanie zabezpečí čistú a dobre hydratovanú srsť a silové sušenie zbaví srsť všetkých mŕtvych chlpov. Žiadny pes nemôže vypĺznuť z čerstvo narastenej srsti.

Krátka srsť sa tiež "roluje". Strata srsti je rovnaká ako u plemien s dvojitou srsťou, ale na krátkej srsti namiesto toho, aby ste videli menej srsti, vidno zrednuté, hladké alebo plešaté miesta. Nevyzerajú vôbec atraktívne. Rovnako ako keď pes nie je pravidelne kúpaný, potom sa vykúpe a zrazu má lupiny a vyzerá ako snehová guľa. Nie je to šampón, je to koža vylučujúca odumreté kožné bunky, ktoré tam teraz boli, ale teraz sa vykúpali a zrazu ich vidno. Ľudia sa smejú, keď hovoríme, že majú fénovať krátkosrsté plemeno, ale rovnako ako ich dlhosrstým priateľom, fén pomáha vymeniť (rolovať) srsť, takže cez ňu rastie nová krátka a svieža srsť. Všetci sme videli tú suchú srsť, ktorá vyzerala mŕtva a iba tak čakala na vypadnutie. Pri pravidelnom kúpeli a fúkaní do sucha sa tomu ľahko zabráni.

Dlhá srsť je podobná. Pravidelné kúpanie je kľúčom k udržaniu srsti v top kondícii. Špinavá srsť je krehká a jednoducho sa zlomí. Pri psoch a sučkách sú oblasti okolo genitálií extra suché a srsť sa iba tak láme. Starostlivosť o srsť psa je jednoduchá a ľahká vec, ak sa vykonáva pravidelne. Ak sú prestávky medzi kúpaním príliš dlhé a poškodenie spôsobí uzly a plste, starostlivosť sa stane ťažkou. To je hlavná príčina straty srsti.

Nepĺznúce rasy majú svoje vlastné problémy, ak sú pauzy medzi kúpaním príliš dlhé. Srsť dehydratuje, stane sa krehká, stráca svoju vitalitu a celkové zdravie. Taká srsť sa preto štiepi, vyzerá redšie a je ťažké dosiahnuť správny finiš srsti. Je veľmi dôležité udržiavať takú srsť zdravú, aby sa dosiahol požadovaný vzhľad a štruktúra. Pravidelné kúpanie a sušenie udržuje srsť v konkurenčnej kondícii.

Je veľmi dôležité pamätať na to, že vstupný poplatok, cestovné náklady a čas strávený na výstave sú rovnaké pre psa, ktorý bol udržiavaný v top kondícii ako aj pre psa nie je pravidelne udržiavaný a prezentovaný v dobrom stave. Nie je čas, aby ste svojmu psovi dali najlepšiu šancu na výhru, a nielen aby bol číslom v katalógu?

Existujú 3 zlaté pravidlá, ktoré by sme mali a musíme dodržiavať.

- Ak treba česať, musí sa kúpať.

- Prevencia je lepšia ako liečba.

- Srsť víťazného psa vzniká počas týždňa a nie cez víkend.

Tieto pravidlá znejú jednoducho, ale prekvapujúco ich prehliada toľko ľudí. Urobte to, čo je pre vás a vášho psa najlepšie. Strávte tento špeciálny čas navyše staraním sa o to, čo máte, radšej ako snívaním o tom, čo chcete. Viac času stráveného pravidelnejšou údržbou vám v skutočnosti ušetrí čas, pretože srsť je v oveľa lepšej kondícii. Miniete tak menej času a peňazí sa na "riešenie" problémov a nedostatkov.

Plush Puppy je navrhnuté a formulované veľmi premyslene. Stará sa o drobnosti, ktoré dokážu taký obrovský a dlhodobý rozdiel vo výsledkoch. Výrobky založené na zodpovedných a obnoviteľných zdrojoch prírodných zložiek, ktoré sa vyberajú pre svoje účinky, vzorce sú vedecky založené na kvalite, účinnosti a hlavne na výsledkoch. Mnoho desaťročí poznania a využívania najlepších hláv v priemysle a najmodernejších technológiách vytvorili produkty, ktoré skutočne fungujú. Sú to produkty, ktoré s istotou budú vždy fungovať a poskytovať výsledky, ktoré chcete a potrebujete. Je smutné, že veľa značiek výrobkov na prvý a druhýkrát fungujú skvele, potom z nejakého dôvodu prestávajú fungovať a dosahujú stále rovnako priemerné výsledky. Tieto značky používajú lacné a horšie prísady. Ak sa používajú dlhodobo, nedosiahnu výsledky, ktoré potrebujete.

Produktový rad Plush Puppy je obrovský. Ak máte pochybnosti, spýtajte sa. Poradíme vám to, čím dosiahnete požadované výsledky. Plush Puppy má rozsiahlu databázu grooming návodov pre konkrétne rasy a tiež mnoho všeobecných článkov o starostlivosti o srsť. Tieto články sú napísané vždy špeciálne pre konkrétne plemeno. Táto databáza neustále rastie, ale ak vaše plemeno v súčasnosti chýba, neváhajte požiadať o pomoc. Máme k dispozícii množstvo odborníkov na svetovej úrovni, ktorí vám môžu pomôcť s každým psom. My vám však dáme iba návody. Až úsilie, ktoré vynaložíte na ich využitie, zaznamená skutočné výsledky. Mnoho našich výrobkov je navrhnutých a formulovaných tak, aby starostlivosť zjednodušili a urýchlili. Snažte sa naučiť, čo je najlepšie vhodné pre vášho psa a vaše plemeno a výsledky budú nasledovať. Sme tu, aby sme vám dali produkty, ktoré vašim psom umožnia mať takú srsť, aká je uvedená v štandarde.

Je načase prestať sa snažiť opravovať srsť, ale používať produkty Plush Puppy na ich lepšiu starostlivosť, pestovanie a údržbu. Prevencia je vždy lepšia ako liečba!

Plush Puppy je o tom, aby vám poskytol vedomosti a vzdelanie pre lepšie, ľahšie a dôslednejšie používanie produktov, ktoré najlepšie vyhovujú potrebám srsti vašich psov.

Plush Puppy Australia.